Aké sú recenzie na plastové okná? - VEĽKÁ PRÍRUČKA

Aké sú recenzie na plastové okná? - VEĽKÁ PRÍRUČKA

Žijeme svet, v ktorom je každá minúta dôležitá. Čas dokáže divy. Aj vo svete okien nám ukázal, že je naozaj na nezaplatenie. Koniec 90tych rokov a nástup 21. storočia znamenal pre svet okien obrovskú príležitosť. Plastové okná doslova pohltili trh najmä vďaka ich všeobecne nízkej ceneNie je však plastové okno ako plastové okno, o čom vás presvedčíme v nasledujúcich riadkoch.

Ako spoznáte najlepšie recenzie na plastové okná?

Ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Aj v rámci recenzií je niekedy ťažké posúdiť, či sú pre vás v konkrétnom prípade relevantné. Je mimoriadne dôležité taktiež rozlišovať recenzie, ktoré majú nejakú výpovednú hodnotu. Podstatou recenzie je podeliť sa s inými užívateľmi o výhodách/nevýhodách daného produktu v praxi, respektíve či také výhody alebo nevýhody vôbec daný produkt ponúka.

Ak si nie ste istí danou značkou okenného plastového profilu, určite je na zváženie poobzerať sa po recenziách, avšak po takých, po prečítaní ktorých budete mať jasnejšie vo výbere. Na aké parametre sa pri ,,hrabaní sa“ v recenziách zamerať?

  • kvalita spracovania plastu - (mnohé nekvalitné profily môžu mať totižto nie príliš precízne prevedené zvary alebo sa ohýbajú už pri bežných rozmeroch okna)
  • kvalita kovania - (kovanie je základom dobrého okna – je veľmi pravdepodobné, že nekvalitné profily nebudú mať príliš kvalitné kovanie – odporúčame za každých okolností značky Siegenia (Nemecko) a Maco (Rakúsko) – (sú to výrobcovia kovaní s pozitívnou reputáciou nielen v Európe, ale aj v celom svete)
  • kvalita tesnenia – (staré známe ,,okná dobre netesnia“, alebo ,,cítime, že nám prefukuje“, a preto odporúčame vyberať z okenných profilov, ktoré majú minimálne 3 tesnenia; mnoho okien sa taktiež môže pochváliť už aj vypenením komôr, čoho výsledkom je pozitívny vplyv na celkové tepelno-izolačné vlastnosti celého okna)
  • kvalitná výstuž – (vzorky okenných profilov vám krásne ukážu kvalitu výstuže, vo väčšine prípadov sú v oknách štandardom oceľové výstuže, no stretnete sa aj so sklenými vláknami, pričom výrobcovia mnohokrát v tomto prípade deklarujú, že sa jedná o výstuž, ktorá prispieva k lepším tepelno-izolačným vlastnostiam okna)

Ak sa zameriate na vyššie uvedené body, je viac ako pravdepodobné, že z hŕstky recenzií na plastové okná vyfiltrujete tie najrelevantnejšie, ktoré vám pomôžu pri výbere dokonalých okien pre váš moderný rodinný nízkoenergetický či pasívny dom.

Najlepšie plastové okná súčasnosti – aké majú recenzie?

Ako sme už načrtli, stratiť sa v hŕstke značiek plastových okien nie je pre laika veru náročné, a preto sme sa rozhodli podať vám v tomto smere pomocnú ruku.

Ak ste už mali možnosť zabrdnúť do stavebníctva, tak vám určite pojmy ako SalamanderSchüco, GEALAN či IDEAL niečo hovoria. Ak však momentálne spriadate plány na váš nový rodinný dom, a nie ste vo sfére okien doma, tak sa začína situácia komplikovať.

Toľko značiek, ktorá je najlepšia? Táto otázka možno trápi aj vás. Jedným z najdôležitejších kritérií výberu vhodného okna pre váš dom je stavebná hĺbka okna (laicky povedané, aký hrubý je plastový profil), ktorá sa v obrovskej miere podieľa na celkových tepelno-izolačných vlastnostiach vášho okna, a teda aj na úsporách na energiách.

V tomto smere je potrebné zadefinovať si účel vašej novostavby. Bude sa jednať o dom navrhnutý pre maximálnu úsporu energií? Ak áno, tak v tom prípade vám odporúčame plastové okná s väčšími stavebnými hĺbkami. V rámci plastových okien sú štandardom stavebné hĺbky 82-83 mm, pričom top plastové okná (vhodné do najlepších nízkoenergetických a pasívnych domov) majú stavebné hĺbky 92-100 mm (príkladom sú okná Salamander BluEvolution 92 či GEALAN Kubus®, ktorého hrúbka profilu je fenomenálnych 100 mm – tieto plastové okná ponúkame aj my).

Dobré recenzie = kvalitné plastové okná

Dosť teórie. Poďme do praxe a k hodnoteniam rôznych zákazníkov, ktorí si zvolili na svoj rodinný dom tie najrenomovanejšie značky plastových okien.

  1. SALAMANDER: z hľadiska recenzií idú na tento profil iba samé chvály, najmä na Salamander BluEvolution 92 mm, spokojní zákazníci si pochvaľujú nielen kvalitu jeho spracovania, ale aj naoko pekný vzhľad, ba taktiež aj jeho celkové tepelno-izolačné vlastnosti (parameter Uw) dosahujú výborné hodnoty (na referenčnom okne sa jedná o hodnotu približne 0,74-73 W/m²K, čo je úžasné číslo a z hľadiska úspor energií pozitívna správa)

NÁŠ TIP: Salamander BluEvolution 92 (vypýtajte si ponuku – nadštandardná stavebná hĺbka 92 mm, výborné tepelno-izolačné vlastnosti, odolná a robustná konštrukcia, pekný dizajn, vhodné do nízkoenergetických a pasívnych domov)

  1. Schüco: obrovskou konkurenčnou výhodou tejto zvučnej nemeckej značky okenných profilov je ich bezkonkurenčná odolnosť, ktorú vyzdvihujú mnohí zákazníci; ak si už teraz brúsite zuby na veľkorozmerné plastové okná (napríklad s užšími rámami pre väčší prietok svetla do interiéru), tak Schüco je jednoznačne správna voľba, v prípade väčších rozmerov je zvykom najmä u nekvalitných plastových okien to, že sa ohýbajú, v prípade profilu Schüco sa však tohto problému nemusíte báť vďaka robustným konštrukciám a kvalitnému prepracovaniu, veď presvedčte sa sami u nás TU.

NÁŠ TIP: Schüco LivLine (vypýtajte si ponuku – bezkonkurenčná pevnosť a odolnosť, ideálne v prípade veľkorozmerných okien, masívna konštrukcia, výborné tepelno-izolačné vlastnosti – odporúčame na rodinné nízkoenergetické domy s veľkorozmernými oknami)

  1. GEALAN: výhodou nemeckých plastových profilov GEALAN je to, že sú cenovo dostupnejšie, pričom sa vo všeobecnosti považujú za vyššiu strednú triedu plastových okien, z hľadiska kvality spracovania, výstuže a tesnenia sa určite nemusíte obávať – recenzenti sú vo všeobecnosti pozitívne naklonení k profilom GEALAN nielen z hľadiska výsledných tepelno-izolačných vlastností (parameter Uw), ale aj z hľadiska pevnosti konštrukcie (v prípade väčších rozmerov však odporúčame zákazníkom siahnuť po plastových oknách Schüco alebo Salamander, nakoľko tu budete mať istotu tej najväčšej stability)

NÁŠ TIP: GEALAN S9000 (vypýtajte si ponuku – vyššia stredná trieda za výbornú cenu, 3 tesnenia, ideálne plastové okná na rodinné domy)

  1. ALUPLAST: dostávame sa ku značke, ktorá je v našich končinách taktiež veľmi známa najmä svojimi plastovými profilmi IDEAL. Konkrétne hovoríme hlavne o profile IDEAL 8000, pričom reakcie na tento profil sú vcelku pozitívne, vo všeobecnosti môžeme povedať, že na ne neexistujú negatívne recenzie – ich značnou výhodou je aj výborný pomer ceny a kvality – cenovo dostupnejší plastový profil je IDEAL 4000 so stavebnou hĺbkou 70 mm pre všetkých zákazníkov, pre ktorých je dôležitá cena so zachovaním kvality
NÁŠ TIP: Energetto Aluplast 8000 (vypýtajte si ponuku – štandardom je vlepené sklo, výstuž sklené vlákno – zlepšuje tepelno-izolačné vlastnosti celého ukna Uw, vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, výborný pomer ceny a kvality, vhodné do nízkoenergetických a pasívnych stavieb)

Vyššie uvedené značky, respektíve konkrétne profily patria medzi najlepšie plastové okná súčasnosti. Majú svoje výhody, ale aj nevýhody. Je dôležité porovnávať tieto značky v profiloch s porovnateľnými parametrami.

My vám s výberom pomôžeme a ukážeme vám ich naživo aj v našom WINFEN SHOWROOME v Banskej Bystrici.

Nízkoenergetické okná Salamander BluEvolution 92
Nemecké plastové okná Schüco Liv Line

Ktoré profily hodnotíme my ako najlepšie?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná a správna odpoveď. V našom portfóliu nájdete široké množstvo plastových okien – od tých najlacnejších až po tie úplne najlepšie (so zachovaním rozumnej ceny).

V rámci celkových úspor energií a tepelno-izolačných vlastností preferujeme profily Salamander BluEvolution 92, Schüco Liv Line a Energeto Aluplast 8000. Pokiaľ vieme, že zákazník chce mať vo svojom novom rodinnom dome viac svetla, odporúčame exkluzívny profil GEALAN Kubus navrhnutý pre väčšie presvetlenie interiéru.

Okrem toho plastové okná GEALAN Kubus sú už na oko veľmi príťažlivé okná, ktoré nenechajú žiadne estetické srdce chladné.

Z hľadiska zdvižno-posuvnýchsklopno-posuvných systémov HST a PSK na poli plastových okien preferujeme značky, ktoré ponúkajú zaručene vyššiu stabiliturobustnosťpevnosť konštrukcie. Z nášho pohľadu v tomto prípade vyhráva Schüco Liv Line, pričom tesne za ním sa umiestnili plastové okná Salamander BluEvolution 92.

Radi vám poradíme a navrhneme ideálne riešenie. Stačí nás kontaktovať a spoločne vytvoríme taký domov, po ktorom naozaj túžite.

Ktoré plastové okná sú najkrajšie?

Z pohľadu recenzií na plastové okná vyhrávajú okná Salamander BluEvolution 82, respektíve 92 mm, a to nielen v rámci celkovej spokojnosti – pomer kvalita/cena/odolnosť/pevnosť konštrukcie – ale aj v rámci vizuálnej stránky.

Aj keď vizáž okna by nemala byť na prvom mieste, určite nám to padne zadobre, keď sa budeme celý život pozerať na elegantné, vkusné a moderné okná.

V prípade, že vám nevyhovujú okenné plastové profily Salamander z rôznych dôvodov, alebo jednoducho chcete ,,bádať v iných vodách“, odporúčame zvoliť profil Schüco LivLine nielen vďaka krásnym krivkám, ale aj vďaka nadpriemerným tepelno-izolačným vlastnostiam referenčného okna (Uw približne 0,73 W/m²K, čo je z hľadiska energetických úspor kľúčové).

-> Chcete sa však presvedčiť na vlastnej koži a vybrať si tie najkrajšie plastové okná?
-> U nás v kancelárii na Partizánskej ceste 97 v Banskej Bystrici nájdete vzorky všetkých našich ponúkaných okien.
-> Okrem toho si môžete prezrieť farebné vzorkovníky, ktorých je naozaj požehnane.

Kvalitné kovanie – základ kvalitného okna

Kovanie je alfou a omegou každého okna. Ovplyvňuje celkovú kvalitu okna, a to výrazným spôsobom. Bez kvalitného kovania budete mať v budúcnosti s vašimi (nielen) plastovými oknami zbytočné problémy a naťahovačky so servisom, prípadne výmenou.

Vieme, aké je kovanie v oknách nesmierne dôležité, a preto sú všetky naše WINFEN okná vybavené kovaním tých najlepších a najrenomovanejších značiek. V európskom priestore sa jedná hlavne o kovania SiegeniaMaco.

Siegenia predstavuje renomovanú nemeckú značku okenných kovaní, ktorú nájdete vo väčšine našich plastových okien (príkladom je profil Schüco LivLine alebo profil GEALAN S9000).

Na druhej strane napríklad v našich plastových oknách profilov Salamander BluEvolution 82 alebo Salamander BluEvolution 92 nájdete kovanie zvučnej rakúskej značky Maco.

Obe vyššie uvedené spoločnosti majú za sebou bohatú históriu a dobré meno si budujú už dlhé roky.

Nezabúdajte však, že 21. storočie si jednoznačne vyžaduje prémiovú bezpečnosť. Takmer do každého plastového profilu vám vieme osadiť tzv. bezpečnostné kovanie bezpečnostných tried RC1 a RC2. Z pohľadu zvýšeného bezpečia predstavujú plastové okná Schüco LivLine smotánku na trhu. Presvedčte sa sami. Samozrejmosťou je bezpečnostná trieda až RC2.

Zlatá rada na záver

Kvalitné plastové okná (aj na základe zhrnutia všetkých recenzií zákazníkov) spoznáte na základe stability konštrukcie, kvalitného kovaniaminimálne 3 tesnení, a v neposlednom rade aj parametra Uw, čiže celkových tepelno-izolačných vlastností celého okna.

Nikdy sa nespoliehajte iba na čo najnižšiu cenu, je dôležité porovnávať porovnateľné parametre pri kvalitných značkách plastových profilov. Inak povedané, plastový profil GEALAN S9000 s ideálnym rozmerom, špičkovým TGI tepelným (teplým) rámikom a trojsklom bude tepelne izolovať oveľa lepšie ako profil Salamander BluEvolution 82 s dvojsklom, s čím ide ruka v ruke parameter Uw (koeficient prechodu/prestupu tepla cez celé okno).

Ako môžete vidieť, značka, ktorá je v povedomí považovaná za kvalitatívne ,,lepšiu“, v danom prípade prehráva s ,,menším favoritom“. V rámci cenových ponúk je veľmi dôležité zadefinovať si konkrétne kritériá, ktoré sú pre vás dôležité, a tie dať do kontrastu 2, 3, prípadne viacerých značiek. Až na základe konkrétnych parametrov, ktoré budú v cenových ponukách, môžeme posúdiť, či je za danú cenu výhodné kúpiť daný či onaký plastový profil.

Nikdy nebude možné ihneď súdiť podľa ceny kvalitu okna a naopak.

Veľmi radi vám poradíme a navrhneme ideálne riešenie. Stačí nám povedať, o akú kvalitu okien máte záujem, v akej cenovej relácii by ste sa chceli pohybovať a na cene sa určite vieme spolu dohodnúť tak, aby boli obe strany spokojné. Radi plníme sny našich zákazníkov za rozumnú cenu.

Pevne veríme, že vás náš dnešný článok obohatil a že sa váš obzor vo svete okien o niečo opäť rozšíril.


VÝBER VÁM UĽAHČIA AJ INFORMAČNÉ LISTY A KATALÓGY:


PLASTOVÉ (PVC) OKNÁ WINFEN INFORMAČNÉ LISTY:

GEALAN-KUBUS®
SCHÜCO Liv Line
GEALAN 9000
GEALAN 8000
Rehau SYNEGO MD 80
WINFEN Slim Line
ENERGETO 8000
Salamander BluEvolution 92
Salamander BluEvolution 82
Salamander Streamline 76
Aluplast IDEAL 8000
Aluplast IDEAL 7000 New
Aluplast IDEAL 5000
Aluplast IDEAL 4000 New
Aluplast IDEAL 4000
Decco 83
Decco 82

PLASTOVÉ (PVC) OKNÁ A VCHODOVÉ DVERE WINFEN KATALÓGY
KATALÓG PLASTOVÉ OKNÁ
- KATALÓG VCHODOVÉ PLASTOVÉ DVERE

CHCELI BY STE VEDIEŤ O PLASTOVÝCH OKNÁCH EŠTE O TROŠKU VIAC?

STAČÍ SA POZRIEŤ NIŽŠIE:
Napíšte nám a my vám poradíme s výberom a pripravíme vám individuálnu cenovú ponuku na mieru ÚPLNE ZDARMA.