Drevohliníkové okná - oplatí sa investovať? CENA AJ RECENZIE

Drevohliníkové okná - oplatí sa investovať? CENA AJ RECENZIE

Pre väčšinu ľudí najväčšia investícia v živote – stavba domu – je skvelou príležitosťou, ako si splniť svoje detské sny o vysnívanom domove. Bez kvalitných a vhodných okien to však nepôjde. Ak už nastal čas pre váš vysnívaný domov alebo chcete mať jednoducho prehľad o najlepších oknách, ste na správnom mieste. Drevohliníkové okná sú viac ako len štandard. S radosťou vás prevedieme svetom drevohliníkových okien.

Drevohliníkové okná – pre všetkých, ktorí chcú viac

Keď sa povie elita alebo to najexkluzívnejšie zo sveta okien, jednoznačne musíme spomenúť drevohliníkové okná, moderný výdobytok okenného sveta, ktorý v minulosti nikto nepoznal. Drevo a hliník predstavujú ideálnu kombináciu spojenia prírodnej krásy a sviežosti drevaochrannej funkcie hliníka ako trvanlivého obrancu dreviny. Prídu si na svoje nielen milovníci prírodnej estetiky, ale i obdivovatelia elegancie i úspor energií.

Výhody vs. nevýhody drevohliníkových okien

Poďme sa spoločne pozrieť na jednotlivé výhody a nevýhody, ktoré so sebou prinášajú moderné drevohliníkové okná.

VÝHODY:

 • spojenie nádychu prírody v podobe dreva s hliníkovým ochranným plášťom z vonkajšej strany
 • trvanlivejšieodolnejšie ako drevené okná (hliníkový plášť nekoroduje a chráni drevo pred poveternostnými vplyvmi z vonkajšej strany)
 • sú úplne najlepšou voľbou pre najnáročnejších zákazníkov, keďže v sebe stelesňujú všetky výhody iných druhov okien
 • z estetického hľadiska ponúkajú vysoký štandard (zvnútra svieža vôňa prírody a zvonka nespútaná elegancia hliníka)
 • prinášajú výborné tepelno-izolačné vlastnosti dreva ako prírodného materiálu

NEVÝHODY:

 • patria medzi najdrahšiu voľbu spomedzi druhov okien (PVC okná, drevené okná a hliníkové okná)

Ak chcete skĺbiť výhody všetkých druhov okien, odporúčame zvoliť drevohliníkové okná. Poďme si však spoločne rozobrať rozdiely medzi drevohliníkovými oknami a inými oknami súčasnej doby.

Drevohliníkové vs. hliníkové okná – na prvý pohľad náročná voľba

Na prvý pohľad možno náročná voľba, no správnym zodpovedaním otázok si môžete jednoducho pomôcť pri rozhodovaní sa o výbere okien.

Spoločným menovateľom drevohliníkových a hliníkových okien je hliník ako trvácny materiál s mnohými prospešnými vlastnosťami. Hlavnými výhodami hliníka sú jeho nadpriemerná trvácnosť (nekoroduje)odolnosť oproti iným materiálom (napr. plast a drevo – okná). Taktiež mnohí považujú hliník za jeden z najelegantnejších materiálov, ktorý povyšuje estetickú hodnotu okna na vyššiu úroveň. Kto by sa nerád kochal elegantnými a lahodnými oknami?

Vo svete okien však hrajú nemenej dôležitú úlohu aj iné faktory, ktoré v konečnom dôsledku ovplyvnia iné okolnosti. Ide hlavne o tepelno-izolačné vlastnosti, resp. schopnosť okna bojovať proti tepelným únikom, ktoré výrazným spôsobom dokážu ovplyvniť energetické úspory, a teda naše ušetrené peniaze na energiách.

DREVOHLINÍKOVÉ OKNÁ:

 • výborné tepelno-izolačné vlastnosti
 • schopnosť dreva ako materiálu regulovať vlhkosť v miestnosti (boj proti plesniam)
 • vysoký estetický štandard, ktorý poteší nielen milovníkov prírody (zvnútra), ale i obdivovateľov estetickej elegancie (zvonka)
 • výborná ochrana dreva a predĺženie jeho životnosti vďaka hliníkovému plášťu
 • drevo prináša do domova sviežosť, vôňu a nádych prírody, a preto zabezpečuje ekologickejšiezdravšie prostredie vo vnútri vášho interiéru

HLINÍKOVÉ OKNÁ:

 • vo všeobecnosti vyššia trvanlivosť ako drevohliníkové okná (v tomto ohľade vyhrávajú vo sfére okien)
 • vysoký estetický štandard (pre najväčších milovníkov estetiky)
 • jednoduchá, resp. takmer žiadna údržba
 • reprezentatívna funkcia pre obchodné priestory (hliník ako materiál pôsobí prémiovo a nepriamo zabezpečuje reklamnú funkciu)
 • hliníkové okná sa výborne hodia do veľkorozmerných priestorov, keďže ponúkajú najlepšiu stabilitu spomedzi všetkých okien
 • zapadnú aj do interiéru s jedným sklom ako deliace priečky medzi miestnosťami
 • elegantné hliníkové fasády – momentálne jediný spôsob, ako ,,vyzdobiť“ komerčné budovy, resp. nákupné centrá, puncom elegantnej estetiky

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že drevohliníkové okná sú ako stvorené pre moderné, nízkoenergetické rodinné domy (úspory peňazí na energiách), pričom hlavnou úlohou hliníkových okien je vyvolať dojem elegancie a reprezentatívnosti, nezabúdajúc pritom na mimoriadne vysokú odolnosť a trvanlivosť.

Drevohliníkové alebo drevené okná – ktoré majú navrch?

Vylepšené. Takto by sme mohli jedným slovom opísať drevohliníkové okná v súvislosti s drevenými oknami. Drevohliníkové okná majú všetko, čím sa môžu pochváliť drevené okná. Kto by však nechcel predĺžiť už tak dlhú životnosť moderných drevených okien?

Presne na tento účel boli vyvinuté drevohliníkové okná. Zachovať všetko, čo majú drevené okná, no predĺžiť ich životnosť, zlepšiť odolnosť a z vonkajšej strany chrániť povrch dreva.

Drevohliníkové okná verzus plastové okná – ktoré sú lepšie pre rodinný dom?

Plastové alebo PVC okná sú najbežnejšou voľbou pre rodinný dom v súčasnej dobe. Ich obrovskou výhodou je to, že patria medzi najlepšie okná v pomere CENA/KVALITA. Taktiež prinášajú obrovskú výhodu v nadštandardných tepelno-izolačných vlastnostiach, ktoré pocítime na úsporách energií. Výbornou výhodou plastových okien je aj to, že s nimi nemusíte myslieť na zložitú údržbu. Radi by sme vám predstavili naše PVC okná nemeckých certifikovaných profilov GEALAN a SCHÜCO, z ktorých si vyberie menej náročný, ale i náročnejší zákazník.

Drevohliníkové okná na druhej strane ponúkajú niečo viac. V porovnaní s PVC oknami lepšie bojujú proti plesniam, keďže drevo ako materiál dokáže regulovať vlhkosť v miestnosti. Okrem toho ponúkajú lepšiu odolnosť voči poveternostným podmienkam vďaka hliníkovému plášťu, a zároveň i dlhšiu trvanlivosť. Z tepelno-izolačného hľadiska sú však moderné PVC okná približne na rovnakej úrovni ako drevohliníkové okná, pričom niektoré špičkové PVC profily dokážu z hľadiska úspor energií drevohliníkové okná i poraziť.

Ísť z hľadiska úspor energií a peňazí do drevohliníkových okien, keď tu máme PVC okná? Určite nie. Dôvodmi, ktoré zákazníkov prikláňajú k drevohliníku, sú väčšinou iného charakteru, ako sú tepelno-izolačné vlastnosti. Obrovskú úlohu zohráva vyššia estetická hodnota, vyššia trvanlivosť i odolnosť a v neposlednom rade oveľa lepší boj proti plesniam (vďaka regulačným vlastnostiam dreva). Zákazníci však PVC okná obľubujú najmä kvôli nízkej cene, resp. hodnote, ktorú dostanú za nižšiu cenu.

Drevohliníkové okná 78 mm
Drevohliníkové okná 68 mm

Naše WINFEN drevohliníkové okná

Náš sortiment produktov nie je zameraný iba na PVC, respektíve plastové okná. Drevené, hliníkové a drevohliníkové okná sa taktiež tešia nemalej obľube zo strany našich zákazníkov.

V rámci drevohliníkových okien vám predstavujeme naše 2 profily:

Drevená časť celého profilu je zložená z lepených 4-vrstvových hranolov, čo zabezpečuje oveľa lepšiu stabilitu okna.

Vybrať si môžete zo:

 • smrekového
 • borovicového
 • dubového
 • exotického dreva Meranti

Drevohliníkové okná – cena a recenzie

Drevohliníkové okná sú známe najmä svojou vysokou cenou, resp. ide o najdrahšie okná zo všetkých druhov materiálov, ktoré súčasný svet okien ponúka. Vysoká cena však na druhej strane prináša vyššiu hodnotu, respektíve možnosť vytvoriť si dokonalý energeticky úsporný a moderný domov. Najnáročnejší zákazníci by určite nemali váhať a zvoliť si drevohliníkové okná, ktoré im vloženú investíciu z dlhodobého hľadiska mnohonásobne vrátia.

Zákazníci, ktorí sa rozhodli ísť do drevohliníkových okien, vo všeobecnosti rozhodne neľutujú. Dostali to, po čom túžili. Vysokú estetickú hodnotu, vysokú mieru ochrany dreva hliníkom a energetické úspory vďaka výborným tepelno-izolačným vlastnostiam dreva.

Na druhej strane, nie sú drevohliníkové okná ako drevohliníkové okná. Je dôležité dbať aj na kvalitu spracovania drevených profilov a kvalitu hliníkového plášťa.

Zlatá rada na záver

Na otázku, prečo drevohliníkové okná, odpovedáme takto:

 • spojenie sviežosti, prírodnej krásy a trvanlivostielegancie v podobe hliníka
 • výborná regulácia vlhkosti (boj proti plesniam) vďaka výborným regulačným vlastnostiam dreva
 • výborné tepelno-izolačné vlastnosti dreva
 • zdravšieekologickejšie ovzdušie v interiéri vďaka prírodnému materiálu
 • ak uvažujete nad drevenými oknami, možno by stáli za zváženie aj drevohliníkové okná, keďže sú de facto ,,lepším bratom“ drevených okien (t. j. ponúkajú nielen to, čo drevené okná, ale i niečo viac pre najnáročnejších zákazníkov)

Na otázku, prečo zvoliť iné okná ako drevohliníkové, odpovedáme takto:

 • vyššia cena
 • PVC okná v mnohých prípadoch ponúkajú podobné, resp. vyššie tepelno-izolačné vlastnosti (špičkové PVC profily) ako drevohliníkové okná
 • vo všeobecnosti nie sú určené do komerčných priestorov (najlepšia voľba sú hliníkové okná)
 • v prípade, ak je pre vás hlavnou prioritou najdlhšia životnosť, v tomto ohľade moderné drevohliníkové okná mierne prehrávajú s hliníkovými oknami

Pevne veríme, že váš obzor vo svete okien sme týmto článkom opäť o niečo rozšírili.

Napíšte nám a my vám poradíme s výberom a pripravíme vám individuálnu cenovú ponuku na mieru ÚPLNE ZDARMA.