Hliníkové okná a dvere Aluprof - špička vo svete okien

Hliníkové okná a dvere Aluprof - špička vo svete okien

Pre množstvo ľudí je hliník stelesnením dokonalej estetickej elegancie. V minulosti sa s hliníkom ako materiálom vo všeobecnosti nepracovali v takej miere ako v dnešnej dobe.

Hliník však dokázal do sveta okien priniesť niečo, o čom v 20. storočí ľudia ani nesnili. Teraz sme však v 21. storočí, v roku 2020, a na trhu nájdete množstvo hliníkových okenných profilov, a preto sa pre laika stáva mimoriadne dôležitý životný výber, akým sú okná a dvere, náročnejší ako kedykoľvek predtým.

Ak ste zástancom dlhodobých riešení a ak chcete, aby sa vaša investícia z dlhodobého hľadiska naozaj oplatila, radi vás ponoríme do tajov hliníkových okien a dverí, ktoré vám vydržia mnohonásobne dlhšie ako plastové, drevené či drevohliníkové okná.

Hliníkové okná – pre všetkých, ktorí chcú za svoje peniaze riešenie aj pre ďalšie generácie

Hliník má v porovnaní s polyvinylchloridom (PVC) alebo drevom nesmierne výnimočné vlastnosti.

Najväčšou výhodou hliníkových okien a dverí je ich obrovská trvácnosť, odolnosť a to, že hliník ako materiál nekoroduje. Inak povedané, hliník sa v prípade veľkorozmerných okien nebude nikdy neprehýbať, ani deformovať (ako je to bežné v prípade menej kvalitných plastových okien).

Taktiež sa nikdy nebudete musieť obávať toho, že v dôsledku globálneho otepľovania a s ním spojených premenlivejších poveternostných podmienok sa budú vaše hliníkové okná alebo dvere znehodnocovať a opotrebovávať.

Jednoducho, hliníkové okná a dvere predstavujú jednorazovú (vyššiu investíciu), ktorá sa vám a vašim ďalším generáciám vráti aj s úrokmi. V dnešnej dobe existuje veľké množstvo hliníkových profilov s výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, takže sa nemusíte obávať toho, že si do vášho nízkoenergetického alebo pasívneho domu nebudete môcť osadiť hliníkové okná.

Prečo by ste mali ísť práve do hliníkových okien a dverí? Napovie vám aj naša podstránka, v ktorej nájdete kúsky aj do vašej nízkoenergetickej alebo pasívnej stavby.

Hliníkové okná pre nízkoenergetické a pasívne domy

Ako je to teda? Túto otázku často dostávame od našich klientov. Znie približne takto: ,,Počuli sme, že hliníkové okná až tak dobre neizolujú, je to pravda?“ Existuje na ňu jednoznačná odpoveď, ktorú vieme podporiť faktami.

Hliníkové okná a dvere môžeme rozdeliť do dvoch všeobecných kategórií.

 • a) tie, ktoré sú primárne určené ako deliace steny medzi rôznymi miestnosťami v interiéri (ich účelom je zvýšiť súkromie rôznych ľudí, napríklad, pracujúcich vo firme v rôznych kanceláriách, prípadne elegantne predeliť miestnosti z rôznych iných dôvodov) – takéto okná nedosahujú špičkové tepelno-izolačné vlastnosti, nakoľko to v tomto prípade ani nie je potrebné – príklad sú hliníkové okná Aluprof MB-45
 • b) tie, ktorých hlavným cieľom je tepelne izolovať, respektíve znížiť energetickú náročnosť budovy – takýchto hliníkových profilov je najväčšie množstvo, otázka energetických úspor v prípade hliníkových okien je aj otázkou rozpočtu alebo požiadaviek investora – v tomto prípade postačujú už hliníkové okná Aluprof MB-70, no čoraz viac si zákazníci obľúbili výhodnejší profil z hľadiska energetických úspor Aluprof MB-86

Aby sme to však nenaťahovali, áno, v prípade, že je pre vás zaujímavá nesmierna trvácnosť, odolnosťbezúdržbovosť (vydržia aj pre ďalšie generácie), tak vám odporúčame hliníkové okná aj pre vašu nízkoenergetickú alebo pasívnu stavbu všetkými desiatimi.

Hliníkové okná – aké sú ich výhody a nevýhody?

Každý typ okna so sebou prináša isté pozitíva, na druhej strane sa však nevyhneme ani menej svetlým stránkam.

V rámci hliníkových okien vidíme snáď jedinú väčšiu nevýhodu, a to je vyššia cena oproti iným typom okien (avšak v porovnaní s drevohliníkovými oknami z hľadiska ceny vyhrávajú hliníkové profily).

Ďalšou ,,nevýhodou“ sú vo všeobecnosti horšie tepelno-izolačné vlastnosti ako v prípade špičkových PVC profilov (napríklad nemecké PVC okná SCHÜCO).

Výrazné energetické úspory sú však v prípade špičkových hliníkových profilov s adekvátnou stavebnou hĺbkou a s prerušeným tepelným mostom zaručené (napríklad profily Aluprof MB-70 či Aluprof MB-85).

Poďme však rovno k jednotlivým výhodám:

 • veľmi dlhá životnosť, nakoľko hliník nekoroduje, t. j. jednorazovou investíciou zabezpečíte okná nielen pre váš život, ale aj pre vaše budúce generácie
 • bezkonkurenčná odolnosť (hliník najlepšie odoláva poveternostným vplyvom v porovnaní s inými materiálmi, ako polyvinylchlorid či drevo)
 • sú priam stvorené pre moderné, veľkorozmerné stavby, nakoľko hliníkové profily sa pri väčších rozmeroch neohýbajú v porovnaní s menej kvalitnými PVC oknami
 • patria medzi najestetickejšie okná (hliník je vo všeobecnosti veľmi elegantným materiálom, čo sa odrazí aj na estetickej dokonalosti a prémiovosti vašej novostavby)
 • sú určené nielen do interiérov ako deliace steny medzi miestnosťami, ale budú skvelou voľbou aj do novostavieb (nízkoenergetické aj pasívne domy)
 • sú skvelou reklamou a prezentáciou svojho majiteľa (môžete ich vidieť na biznis priestoroch, administratívnych budovách či na nákupných centrách)

Pevne veríme, že jednotlivé výhody vás presvedčili. Z hľadiska dlhodobej investície predstavujú hliníkové okná najlepšiu hodnotu na trhu s oknami.

Top hliníkové okná Aluprof MB-86
Lacné hliníkové okná Aluprof MB-70

Hliníkové profily Aluprof – osvedčená kvalita, ktorá vás nesklame

Hliníkové profily Aluprof predstavujú renomovanú značku s bohatou históriou a výbornou reputáciou nielen v rámci Európy, ale aj celého sveta.

Ich obrovskou výhodou je nielen kvalita ich spracovania, rozumnejšia cena v porovnaní s inými hliníkovými profilmi, ako Reynaers či SCHÜCO, ale aj široká škála uplatnenia či technické vychytávky.

Hliníkové okná a dvere Aluprof sú tu pre každého zákazníka, keďže ponúkajú širokú škálu farieb a ich uplatnenie je naozaj veľké (od deliacich stien do interiéru až po najnáročnejších zákazníkov, ktorí vyžadujú úplnú tepelno-izolačnú dokonalosť – systémy Aluprof umožňujú dokonca aj montáž štvorskla). Taktiež nemožno opomenúť ani rôzne protipožiarne systémy, systémy so zvýšenou bezpečnosťou, okenné fasády či posuvné systéme v rámci terás či balkónov.

Referenčné okno určené pre nízkoenergetické a pasívne stavby dosahuje mimoriadny koeficient prechodu tepla cez celé okno (tzv. Uw).

Hliníkové profily Aluprof odporúčame vzhľadom na ich výborné meno po celom svete, kvalitu spracovaniarozumnú cenu. V prípade, ak uvažujete nad výberom hliníkových okien alebo dverí, Aluprof je z hľadiska pomeru ceny a kvalita tá najlepšia voľba, ktorá vás nesklame.

Hliníkové okná Aluprof – aká je ich cena?

V porovnaní s inými hliníkovými profilmi je značka Aluprof známa nielen svojou kvalitou, ale aj nižšou cenou, a práve preto sú profily Aluprof veľmi obľúbené nielen u nás doma, ale aj v zahraničí.

V pomere ceny a kvality sú hliníkové okná a dvere Aluprof najlepšie na trhu. Ak vás plastové, drevené (eurookná) či drevohliníkové okná nelákajú, odporúčame siahnuť po profiloch Aluprof, nakoľko sa jedná o výborne premyslenú investíciu, kde zaplatíte menej za výbornú kvalitu.

Hliníkové okná Aluprof – aké sú ich recenzie?

Ak sa pozrieme na skúsenosti a recenzie investorov, respektíve majiteľov rodinných domov, bytov či veľkorozmerných obchodných budov, rozhodne medzi nimi nenájdete vyslovene negatívnu skúsenosť, ktorá by odrádzala iných zákazníkov od kúpy hliníkových okien či dverí Aluprof.

Ba naopak, investori si pochvaľujú technológie, respektíve kvalitu spracovania, a, samozrejme, taktiež nižšiu cenu v porovnaní s konkurenciou.

Vzhľadom na dlhodobý vývoj značky Aluprof sme sa rozhodli spolupracovať s touto značkou a naše skúsenosti sú veľmi pozitívne, ba čo viac, trh je čoraz viac a viac naklonený práve k značke Aluprof, aj keď konkurencia je aj na trhu hliníkových okien veľká (napríklad SCHÜCO alebo Reynaers).

Kvalitatívne môžeme pripodobniť profil Aluprof k hliníkovým oknám SCHÜCO či Reynaers s tým, že cena je v rámci značky Aluprof nižšia ako v prípade konkurenčných profilov.

V mnohých prípadoch je samotný výber otázkou preferencií, no cieľom výstavby by mala byť maximálna hodnota za čo najnižšiu cenu. Je dôležité taktiež porovnávať porovnateľné parametre s rovnakými alebo podobnými parametrami profilov iných značiek. Je nemožné zovšeobecňovať, prípadne ihneď určiť verdikt, respektíve to, ktoré profily majú navrch.

Hliníkové alebo PVC okná – čo je lepšie pre rodinný nízkoenergetický dom?

Ako sme už spomínali, hlavnú úlohu zohrávajú preferencie a priority. Kým pre jedného zákazníka je najdôležitejším kritériom maximálne vyťaženie energetických úspor, pre iného je smerodajný parameter životnosti, bezúdržbovosti alebo dizajnu.

Otázka nízkoenergetických a pasívnych domov spočíva okrem iného aj v dôkladnej definícii toho, čo by mal energeticky úsporný dom v súčasnosti spĺňať.

Odporúčame zodpovedať si nasledujúce otázky:

 • Chcem si vybudovať energeticky úsporné kráľovstvo, t. j. sú pre mňa najdôležitejšie energetické úspory? Ak áno, tak v tomto prípade odporúčame siahnuť po špičkových PVC (plastových) oknách – odporúčame nemecké profily Schüco, s ktorými máme výborné skúsenosti a odozvy od našich zákazníkov sú mimoriadne pozitívne. Na druhej strane moderné hliníkové okná dokážu uspokojiť aj tých najnáročnejších zákazníkov z hľadiska energetických úspor (príkladom je profil Aluprof MB-86 či Aluprof MB-104 Passive, ktoré zákazníkom bažiacim po hliníkových oknách vrelo odporúčame)
 • Chcem, aby som sa nemusel starať o údržbu a aby mi okná vydržali celý život i ďalším mojim generáciám po mne? Napriek tomu, že špičkové PVC okná (kvalitné plastové profily, ako napríklad Schüco či GEALAN) vydržia veľmi dlhú dobu, hliníkové okná, ako napríklad profily Aluprof, vo svojej podstate ponúkajú svojmu majiteľovi ohromnú životnosť, ktorú plastové okná, ani tie najprémiovejšie, nevedia dosiahnuť. Je to z toho dôvodu, že hliník ako materiál nekoroduje a je bezúdržbový.
 • Chcem, aby boli moje okná tým najkrajším prvkom široko-ďaleko. Krásny dizajn. To, čo vám pri správnom farebnom prevedení môže ponúknuť aj PVC okno, hliníkové okno ,,prináša“ ako štandard. Hliník je na pohľad veľmi elegantný materiál, jeho prémiovosť môže ešte zvýšiť výber Vami preferovanej farby.

Premýšľali ste nad 3 bodmi vyššie? Ak áno, tak pevne veríme, že už máte vo výbere najlepších okien pre nízkoenergetickú alebo pasívnu stavbu jasnejšie.

WINFEN okná a dvere – ponúkame aj hliníkové okná Aluprof

Hliníkové okná a dvere sa dostávajú čoraz viac do popredia. Je to nielen vďaka flexibilite ich využitia (nákupné centrá, obchodné priestory, kancelárie, administratívne budovy či rodinné domy), ale aj vďaka mimoriadnej životnostitakmer nulovej údržbe (úspora času v dnešnej uponáhľanej dobe).

Okrem sortimentu PVC, drevených (eurookná) a drevohliníkových okien si u nás zákazník určite vyberie aj z hliníkových okien Aluprof, prípadne Reynaers.

Hliníkové okná a vchodové dvere Aluprof patria medzi to najžiadanejšie, čo na trhu s hliníkovými oknami v súčasnosti nájdete. Výbornú reputáciu si profily Aluprof získali aj svojou nespornou kvalitou spracovaniarozumnou cenou za ponúkanú kvalitu (hliníkové profily Aluprof vyhrávajú v pomere ceny a kvality v porovnaní s konkurenčnými výrobkami).

Ste presvedčení o tom, že hliníkové okná a dvere sú správnou voľbou pre váš vysnívaný rodinný dom či biznis priestory?

Neváhajte si vybrať z ponuky našich profilov:

 • Aluprof MB-45 – profil určený na predelenie na priestorov v interiéri
 • Aluprof MB-70 – štandardný profil pre rodinné domy alebo administratívne priestory
 • Aluprof MB-86 – základný profil pre nízkoenergetický alebo pasívny rodinný dom
 • Aluprof MB-104 Passive – to najlepšie na trhu hliníkových okien, pre energeticky úsporné kráľovstvo, uspokojí tých najnáročnejších zákazníkov, ktorí chcú dokonalé okná pre svoj dokonalý domov

Spoločne nájdeme ideálne riešenie pre váš nový rodinný domov alebo váš obchodný priestor.

Zlatá rada na záver

Ak uvažujete nad hliníkovými oknami alebo dverami, môžeme vám ich jednoznačne odporučiť. Ich výhody sú pre 21. storočie nesporné. Neuveriteľná životnosť, ktorá sa prejaví v tom, že budú slúžiť nielen vám, ale aj ďalším vašim generáciám.

Aké hliníkové okná a dvere sú však najlepšie? Akú značku profilu preferovať? Z našich skúseností a odoziev klientov sme dospeli k záveru, že hliníkové profily Aluprof uspokoja úplne každého zákazníka – menej náročného, ale i toho najnáročnejšieho. Získali si reputáciu po celom svete vďaka kvalitnému prepracovaniu a variabilite využitia profilu (rôzne rady od tých, ktoré sú určené do neizolovaných miest, až po tie, ktoré sú určené do nízkoenergetických a pasívnych domov).


EŠTE NIE STE NA 100 % ROZHODNUTÍ, ŽE OKNÁ ALUPROF SÚ PRE VÁS TOP VOĽBA?

- INFORMAČNÉ LISTY A KATALÓGY VÁM POVEDIA AJ O NAJMENŠÍCH DETAILOCH:

HLINÍKOVÉ OKNÁ WINFEN INFORMAČNÉ LISTY:
Aluprof MB-45
Aluprof MB-70

Aluprof MB-86
Aluprof MB-104 Passive pre pasívne domy

HLINÍKOVÉ OKNÁ A VCHODOVÉ DVERE WINFEN KATALÓGY:
KATALÓG HLINÍKOVÉ OKNÁ
KATALÓG VCHODOVÉ HLINÍKOVÉ DVERE

MÁTE EŠTE ZOPÁR MINÚT ČASU NA 2 RADY, KTORÉ VÁM NIKTO NA POČKANIE NEPOVIE?
- Prečo sú HLINÍKOVÉ VCHODOVÉ DVERE čoraz viac POPULÁRNEJŠIE?
- NÍZKOENERGETICKÝ DOM je taký, s ktorým zaplatíte plynárňam a elektrárňam oveľa menej

- ZÁKLADOM DOBRÉHO VÝBERU JE DOBRÁ ZNALOSŤ:

NEBOJTE SA, POCHOPÍTE TO, JE TO ĽUDSKOU REČOU - 5 ČLÁNKOV O POJMOCH SVETA OKIEN:
Uw
STAVEBNÁ HĹBKA
Uf
Ug
IZOLAČNÉ SKLO
Napíšte nám a my vám poradíme s výberom a pripravíme vám individuálnu cenovú ponuku na mieru ÚPLNE ZDARMA.