Prečo si vybrať hliníkové vchodové dvere?

Prečo si vybrať hliníkové vchodové dvere?

Poznáme to. Realizujete stavbu vysnívaného rodinného domčeka a zamýšľate sa nad tým, aké okná a dvere vybrať. Čo bude najlepšie? Aká investícia bude mať zmysel? Koľko budú stáť výplne stavebných otvorov? Ako vybrať okná a dvere tak, aby vydržali čo najdlhšie a udržali teplo domova čo najefektívnejšie? Sú lepšie plastové alebo hliníkové vchodové dvere?

Vstup do vášho kráľovstva

V tomto článku sa budeme venovať výberu vchodových dverí, nakoľko sa jedná o dôležitú časť stavby. Prečo? Vchodovými dverami predsa vstupujete do vášho domova, teda predstavujú akúsi vstupnú bránu do miesta, kde sa cítite pohodlne, príjemne a milovane. Pocit pohodlia môže zahájiť už otváranie vstupných dverí, ktoré vás okrem iného chránia pred neželanou návštevou či zabraňujú zbytočnému úniku tepla.

Vstupujte do vášho domova elegantne, pohodlne a s radosťou cez štýlové hliníkové dvere. Váš domov by mal byť odrazom vašich predstáv, nakoľko predstavuje vaše zázemie - miesto, kde sa cítite byť sami sebou a kde máte pocit istoty.

Hliníkové dvere v poslednej dobe získali svoju popularitu a zdobia už mnohé novostavby rodinných domov. Prečo sa stal hliník obľúbeným materiálom pre vstupné dvere? V čom spočívajú výhody vstupných hliníkových dverí? Aká je ich životnosť a tepelná izolácia? Koľko za ne zaplatíte? Čítajte ďalej.

Hliník – (nie) je dobrým izolantom

Vedeli ste, že hliník je tretí najrozšírenejší prvok v zemskej kôre? Pred ním sú len kyslík a kremík.

Ale späť k vchodovým dverám. Hliník predstavuje ľahký kov, ktorý je v prirodzenom stave striebrobiely. Kým sa hliník stane spomínaným ľahkým kovom, musí si prejsť istým množstvom chemických procesov, nakoľko v takej podobe, ako ho poznáme, ho v prírode nenájdeme. Hliník ako kov je ideálnym vodičom tepla a chladu, a preto samotný hliník nie je vhodným izolantom.

Ako je teda možné, že sa čoraz častejšie objavujú na moderných stavbách hliníkové okná a dvere? Odpoveď poznáme. Perfektné izolačné vlastnosti zabezpečia tzv. prerušené tepelné mosty. Čo to znamená? Profily hliníkových okien a vchodových dverí sú tvorené z dvoch hliníkových častí, ktoré sú spojené iným materiálom (izolačná hmota), ktorý bráni prechodu tepla z jednej časti na druhú. Takýmto spôsobom získajú hliníkové výplne stavebných otvorov perfektné izolačné vlastnosti.

Všetky okná a dvere z hliníka sú teda vyrábané na princípe, ktorý sme uviedli v predchádzajúcich riadkoch. Ak teda uvidíte pri hliníkovom okne uvedené ,,prerušený tepelný most“, vedzte, že okno bude mať dobré izolačné vlastnosti. To isté platí aj pre hliníkové vchodové dvere.

Výnimkou môžu byť hliníkové profily určené do interiéru (predelenie miestnosti napríklad v rámci biznis priestorov), ktoré sú robené bez prerušeného tepelného mostu. Takúto systémy sú určené pre miesta, ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu.

Hliníkové vchodové dvere – čo všetko vydržia?

Vstupné dvere musia čo-to vydržať. Ako je to v prípade hliníkových vchodových dverí? Hliník je predsa ľahký materiál. Nebudú dvere po pár rokoch vyzerať opotrebovane?

Áno, je pravda, že hliník ako kov je veľmi ľahký, čo môže vyvolať mylnú predstavu o tom, že má slabú štruktúru a nie je odolný voči nárazom. Hliníkové vchodové dvere nezaskočí žiadny náraz. Hliník je mimoriadne odolným materiálom nielen voči poveternostným vplyvom a nežiaducemu počasiu, ale taktiež vydrží aj tlak spôsobený nárazom, a to bez povšimnuteľnej škody.

Najlepšie hliníkové vchodové dvere WINFEN
Kvalitné hliníkové vchodové dvere WINFEN

Ako sme už spomínali vyššie, ochránia vás aj pred nástrahami nepriaznivých teplôt. Prerušený tepelný most nebráni len úniku tepla do exteriéru, ale taktiež sa postará o to, aby ste v lete nemali z domu saunu. Presne tak, hliník jednoducho prenáša aj teplo, aj chlad. Vďaka prerušeným tepelným mostom sa však takéhoto scenára nemusíte obávať.

Prerušený tepelný most v kombinácii s kvalitným tesnením teda zabráni zbytočným únikom tepla, čo sa koniec-koncov odrazí aj na nižších nákladoch na vykurovanie vašej domácnosti.

Navyše je hliník výnimočne stabilným materiálom, ktorý vydrží dlhé roky bez prejavov ,,staroby“. Keď porovnáme životnosť a konštrukčnú pevnosť hliníka s plastom, určite nám dáte za pravdu, že hliník v tomto smere jednoznačne vyhráva. Plast je materiálom, ktorý sa rýchlejšie opotrebuje a taktiež má nižšiu odolnosť voči nárazom. V otázke konštrukčnej stability sa taktiež môže hliník pýšiť zlatou medailou.

Hliníkové vchodové dvere a ich údržba

Ak neobľubujete upratovanie a zakaždým sa musíte nútiť do utierania prachu, vysávania či umývania okien, potešíme vás. Hliníkové vchodové dvere sú na údržbu nenáročné. Stačí ich raz za čas utrieť vlhkou handričkou, ktorá z nich veľmi rýchlo odstráni nečistoty. Stačí 15 minút aspoň raz mesačne a vaše dvere budú vyzerať ako nové po dlhé roky.

Dvere teda nevyžadujú žiadne mechanické prostriedky na čistenie. Bohate vám postačí mydlová voda, ktorou dvere pretriete a následne ich vysušíte suchou handrou. Takýmto spôsobom jednoducho v prípade potreby vyčistíte aj rám dverí. Vďaka hladkému povrchu hliníkových dverí vám nič nebude prekážať v rýchlej a jednoduchej údržbe.

Každá návšteva bude obdivovať vaše lesklé hliníkové dvere, ktoré budú aj o 10 rokov vyzerať ako nové.

Hliníkové vchodové dvere – varianty

Trh s oknami a vstupnými dverami ponúka v dnešnej dobe širokú paletu hliníkových dverí. Čo všetko si môžete vybrať podľa vašich predstáv?

  • Spôsob otvárania – je len na vás, či preferujete elegantné hliníkové madlo, klasickú kľučku alebo guľu
  • Výplň – vyberte si jeden z dizajnových dekoračných panelov, ktoré prispejú k celkovej estetickej hodnote vášho rodinného domu; môžete si vybrať plné dvere alebo s čiastočným zasklením – jednoducho, nech sú presne také, o akých snívate
  • Farba – dotvorte váš domček vďaka dverám, ktoré k nemu budú dokonale pasovať nielen štýlom, ale aj farbou
  • Zasklenie – v prípade výberu dekoračného panelu s čiastočným zasklením by ste rozhodne mali voliť pre najlepšiu izoláciu trojsklo, pričom si môžete vybrať aj z palety skiel (číre, mliečne, kôra, činčila, delta a podobne)

Ako vidíte, na výber je toho pomerne dosť, a preto sa nemusíte obávať, že dvere nebudú spĺňať vaše predstavy.

Neváhajte si vyšperkovať vaše hliníkové vchodové dvere do dokonalosti. Veď práve vy budete cez ne vstupovať každý deň do svojho domova.

 

Hliníkové vchodové dvere na rodinný dom? Nič náročné. Stačí sa dodržať týchto 5 krokov:

  1. Kontaktujte nás!
  2. Zašleme vám náš katalóg hliníkových dverí.
  3. Vyberiete si dvere podľa vašich predstáv.
  4. Vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku.
  5. Ak sa vám ponuka bude páčiť, dvere sú vaše!

 

Napíšte nám a my vám poradíme s výberom a pripravíme vám individuálnu cenovú ponuku na mieru ÚPLNE ZDARMA.