Okná SCHÜCO living – cena, skúsenosti, recenzie

Okná SCHÜCO living – cena, skúsenosti, recenzie

Okná SCHÜCO living – cena, skúsenosti, recenzie

Na trhu so stavebným materiálom neustále pribúdajú novinky, pričom v tomto smere nezaostávajú ani okná. Jedny z najžiadanejších a najdopytovanejších okien súčasnej doby sú okná SCHÜCO living, o ktorých si viac povieme aj v nasledujúcich riadkoch. Prečo ľudia chcú okná SCHÜCO na svoj nový rodinný dom? Čítajte ďalej, pretože v nasledujúcich riadkoch nájdete odpoveď na túto otázku. Presvedčte sa sami o tom, že okná SCHÜCO naozaj vynikajú medzi svojimi konkurentmi.

SCHÜCO – prestížny nemecký výrobca luxusných PVC okien

Spoločnosť SCHÜCO si na európskom trhu s oknami vydobila významné postavenie už pred pár rokmi. Ide o firmu, ktorá je na trhu už dekády a ktorej produkty sú bezkonkurenčné. SCHÜCO je nemecký výrobca, ktorý prináša na trh inovatívne riešenia a využíva najmodernejšie technológie pri spracovaní PVC a hliníkových profilov, z ktorých sa následne vyrábajú moderné okná a dvere.

História nemeckej spoločnosti SCHÜCO siaha až do 50. rokov minulého storočia, pričom už v týchto rokoch sa špecializovali pracovníci SCHÜCO na fasádne a okenné hliníkové systémy, ktoré neustále vylepšovali. V 70. rokoch už SCHÜCO predstavoval významného hráča, pričom o 10 rokov neskôr sa rozhodol expandovať na zahraničný trh a stáva sa medzinárodným producentom. Okrem iného sa koncom 80. rokov začala firma SCHÜCO špecializovať aj na PVC okenné systémy, ktoré dnes čelia vysokej popularite a vyhovejú požiadavkám každého zákazníka.

V súčasnosti je SCHÜCO jedným z najprestížnejších výrobcov okien a dverí v Európe, pričom firma stavia na profesionálnom prístupe zamestnancov, kvalite svojich produktov a neustálej inovácii okenných systémov s bezpečnostnými prvkami. My ako predajca okien SCHÜCO living (a teda v istom zmysle aj zástupca firmy SCHÜCO) chceme podobne ako táto spoločnosť stavať na rovnakých hodnotách, pričom na prvé miesto staviame spokojnosť zákazníka.

V čom sú okná SCHÜCO living odlišné?

Možno vám v hlave rezonuje otázka, prečo všetci chcú okná SCHÜCO, a v čom sú také unikátne, že každý má o ne záujem. Jedny z hlavných priorít, ktoré tento významný výrobca okien dáva do popredia, je maximálna kvalita a bezpečnostné prvky proti vlámaniu. V čom tkvie kvalita PVC okien SCHÜCO living MD 82? Po celom obvode krídla a rámu majú tieto okná oceľovú výstuž, ktorá je spravidla mohutnejšia než pri iných oknách. Celkovo tak majú okná SCHÜCO maximálnu stabilitu a dokážu vyplniť aj stavebné otvory nadštandardných rozmerov, nakoľko hrubá oceľová výstuž zabezpečí ideálnu statiku aj pri väčších rozmeroch.

Ako sme už vyššie spomínali, pre okná SCHÜCO je štandardom zabezpečenie proti zlodejom, teda štandardne obsahujú bezpečnostné prvky. Aké konkrétne prvky vás ochránia pred neželanou návštevou?

  • Bezpečnostné kovanie – v štandarde sa ponúka bezpečnostné kovanie triedy RC 1 - okno sa uzamkne v 4 bodoch rámu (čo je dvojnásobok oproti klasickému kovaniu), môžete si však vybrať aj o triedu vyššiu bezpečnosť RC 2 a v tomto prípade sa vaše okno uzamkne až v ôsmich bodoch rámu. Vypáčenie okna je v prípade kovaní RC 1 a RC 2 komplikovanou záležitosťou aj pre skúseného vandala.
  • Bezpečnostná kľučka – ak si zaobstaráte okná SCHÜCO, už pri prvom otváraní zbadáte, že ich kľučka nie je taká, na akú ste zvyknutí. Kľučku na oknách SCHÜCO je potrebné najprv zatlačiť a až potom je možné ňou otáčať a následne otvoriť okno. Ako to pomôže v praxi? Ak necháte náhodou otvorené okno (na vetračku), potenciálny zlodej si ho nebude vedieť otvoriť úplne, keďže zvonku kľučku nebude vedieť zatlačiť. V prípade klasických kľučiek je manipulácia oveľa jednoduchšia, keďže zlodej ich jednoducho iba otočí.

Majú okná SCHÜCO ešte niečo navyše?

Áno, okrem bezpečnostných prvkov je v štandardnej výbave okien SCHÜCO aj teplý dištančný rámik, ktorý v skle vytvára tzv. teplú hranu, čím vylepšuje celkové tepelno-izolačné vlastnosti celého okna. Štandardom je, samozrejme, trojsklo, ktoré so spomínaným teplým rámikom neprepustí takmer žiadne teplo z vášho domova.

Od bežných okien sa teda okná SCHÜCO líšia hlavne bezpečnostnými prvkamikvalitným spracovanímmohutnou výstužou po celom obvode rámu aj krídla, a to stále nie je všetko. Presuňme sa na dizajnovú stránku okien. Pri výrobe okien hrá významnú úlohu spracovanie rohového zvaru, ktorý na niektorých oknách vyzerá krajšie než na iných. Kvalitný rohový zvar je nesmierne dôležitý, nakoľko pri nesprávnom spracovaní môže dôjsť po nejakej dobe k jeho rozchádzaniu sa (vytvorí sa škára, zhoršujú sa izolačné vlastnosti a celé okno stráca na kvalite a funkčnosti). 

Pri oknách SCHÜCO nekvalitné spracovanie rohových spojov nehrozí, nakoľko profily sú v rohovej oblasti spájané špeciálnou technológiou V-perfect, vďaka čomu nehrozí ich oddelenie a navyše opticky vyzerajú krajšie (rohový zvar je len jemná línia, ktorá nevyčnieva do priestoru ani netvorí priehlbinu).

 

Najlepšie plastové okná Schüco Living, plastové okná WINFEN Banská Bystrica - plastový profil
TOP plastové okná Schüco Living, plastové okná WINFEN Banská Bystrica - teplý TGI dištančný rámik

Aké PVC systémy poznáme?

V akých rôznych prevedeniach sa dá spracovať profil SCHÜCO living MD 82? Systémy SCHÜCO nepredstavujú len okná, ale tiež iné výrobky, ktoré môžu vyplniť aj vaše stavebné otvory. Ide najmä o vchodové dvere, fixné zasklenie alebo posuvné terasové dvere. Čítajte ďalej.

Okná SCHÜCO Living MD 82

Ako sme spomínali, základnými produktami sú klasické okná, ktoré dokážeme vyrobiť aj v atypických tvaroch, ako napríklad kruh, trojuholník či zalomené okno. Okná budú stabilné aj v rozmeroch nad 2000 mm, nakoľko rámy aj krídla sú po obvode vystužené mohutnou oceľou, ktorá je hrubšia než pri iných oknách. SCHÜCO ponúka jedno alebo viackrídlové okná s bežnou otváravosťou (O – otváravé, OS – otváravo-sklopné, S – sklopné), prípadne s fixným zasklením v ráme.

Detail, technický rez - plastové okná Schüco Living Banská Bystrica

INFORMAČNÝ (TECHNICKÝ) LIST

KATALÓG PVC OKIEN

Vchodové dvere SCHÜCO Living MD 82

Systém vchodových dverí SCHÜCO je takisto zaručenou kvalitou, nakoľko podobne ako okná má stavebnú hĺbku 82 mmneštandardnú výstuž. V ráme/zárubni dverí sú až 2 oceľové výstuže, pričom po obvode krídla je jedna mohutná výstuž v tvare uzavretého štvorca. Dvere SCHÜCO sa teda môžu pýšiť maximálnou pevnosťou a takmer nulovou schopnosťou deformácie profilu. Zo skúsenosti vieme, že kvalita nemeckých dverí SCHÜCO sa odrazí na maximálnej spokojnosti zákazníka. Vyberte si, či vám bude viac vyhovovať madlo alebo kľučka a vychutnávajte si každé jedno otvorenie dverí SCHÜCO, ktoré predstavujú komfort a bezpečie.

Vchodové plastové dvere Schüco Living Banská Bystrica

Posuvné dvere (HST portál) SCHÜCO Livingslide

Otváranie terasových dverí nebolo nikdy jednoduchšie. Zdvižno-posuvné dvere, alebo inak povedané HST portál SCHÜCO livingslide, vám presvetlí domov a ušetrí priestor. So svojou stavebnou hĺbkou až 194 mmmasívnou výstužou po obvode rámu aj krídel vám HST portál SCHÜCO vydrží až 100 rokov. V našej ponuke je aj možnosť automatického pohonu, ktorý spraví váš prechod na terasu ešte pohodlnejším. HST portály sa stali veľmi obľúbenou alternatívou ,,zadných dverí“, a to hlavne kvôli svojej jednoduchej a pohodlnej manipulácii a tiež elegantnému dizajnu.

HST portály SCHÜCO dokážu vyplniť stavebné otvory až do šírky 4 metre, pričom vďaka veľkým preskleným plochám pustia do interiéru viac svetla a tepla zo slnečného žiarenia. Vďaka štýlovému posuvnému systému navyše šetríte priestor v interiéri.

Okná SCHÜCO living MD 82 – cenník

Najdôležitejším kritériom pri výbere okien by malo byť to, aby splnili okná a dvere svoj účel. Z vlastných skúseností vieme, že niektorí zákazníci si potrpia na tepelno-izolačných vlastnostiach, iní zas na kvalitnom renomovanom profile, stavebnej hĺbke a podobne.

Samozrejme, všetkých klientov nakoniec zaujíma aj cena, a preto sme sa rozhodli predstaviť zjednodušený cenník okien SCHÜCO. Nakoľko SCHÜCO je významným značkovým výrobcom, ktorý sa na európskom trhu presadil najmä vďaka svojim inovatívnym oknám, ktoré sa vyznačujú TOP kvalitou, okná SCHÜCO predstavujú vyššiu cenovú kategóriu spomedzi PVC okien.

TOP PVC okná Schüco Living Banská Bystrica

Cenník

Pripravili sme pre Vás orientačné ceny na okná Schuco. Zdôrazňujeme, že ceny majú len orientačný charakter, v rámci konkrétnych cenových ponúk sa môžu mierne líšiť.

Okno 1000 x 1000 OS obojstranne biele (trojsklo + teplý rámik) - 156,99 € bez DPH
Okno 1000 x 1000 OS obojstranne zlatý dub (trojsklo + teplý rámik) - 188,99 € bez DPH
HST portál 3000 x 2300 obojstranne antracit (trojsklo + teplý rámik) - 2 954,99 € bez DPH

Máte záujem o okná SCHÜCO na Váš rodinný dom? Napíšte nám a behom 3 pracovných dní Vám vypracujeme cenovú ponuku na mieru.

Okná SCHÜCO – Nitra, Banská Bystrica a okolie

Ako sme už vyššie spomínali, PVC okná SCHÜCO sa stali medzi Slovákmi obľúbenými, a práve kvôli narastajúcemu dopytu sú dostupné aj u viacerých predajcov. Sme hrdí, že bezpečné a kvalitné okná SCHÜCO tvoria aj súčasť nášho portfólia. Ak ste zo stredného Slovenska, prípadne z Nitry a okolia, radi Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku na okná a dvere v profile SCHÜCO Living MD 82 a SCHÜCO Livingslide HST portál. Neváhajte nás navštíviť v našej kancelárii, kde si spoločne cenovú ponuku prejdeme, ukážeme Vám vzorky SCHÜCO, aby ste vedeli aké budú Vaše budúce okná.

Vybrať si samozrejme môžete aj odtieň z nášho vzorkovníka farieb, ktorý dokonale zapasuje na váš rodinný dom, či už to bude antracit, drevený dekor, klasická biela alebo odvážnejšie farebné prevedenie. Naše dvere sú pre Vás vždy otvorené. Nájdete nás tu: Partizánska cesta 97, 974 01 Banská Bystrica.

Okná SCHÜCO living – recenzie a skúsenosti

Aké sú skúsenosti s oknami SCHÜCO? Zákazníci, ktorí sa rozhodli pre tieto okná, sú maximálne spokojní a ako veľké pozitívum vyzdvihujú najmä bezpečnostné prvkymohutnosť konštrukcie okien a dverí. V prípade zákazníkov, ktorí už mali skúsenosť s inými PVC oknami, bol pochválený rohový zvar, ktorý je v prípade okien SCHÜCO naozaj decentný, čo je v porovnaní s inými oknami nielen oku lahodiaci prvok, ale technológia V-perfect robí rohový spoj pevnejším (takmer nulová šanca, že by sa v budúcnosti zvar mohol oddeliť).

Ak vás zaujímajú názory na posuvné dvere SCHÜCO HST Livingslide, tak pozorne čítajte ďalej. HST portál SCHÜCO sa vyznačuje najmä jednoduchouelegantnou manipuláciou, pričom jednoduchý dizajn dokonale zapadne do moderného minimalistického štýlu rodinných domov. Ako hlavnú výhodu oproti klasickým balkónovým dverám zákazníci vyzdvihujú šetrenie miesta (posuvné krídlo sa len zasunie za fixnú časť), pričom pri balkónových dverách je potrebné mať vnútri vyčlenený priestor pre otváranie krídla. Časť zákazníkov si nedokáže vynachváliť presvetlený interiér, nakoľko posuvné dvere SCHÜCO sú zložené z rozsiahlych presklených plôch. Významnú úlohu hrá aj prah, ktorý je pri HST portáloch takmer bezbariérový, a teda pri vychádzaní von vám nehrozí žiadne potknutie sa.

Pevne veríme, že sme Vám aspoň sčasti priblížili unikátne okná SCHÜCO, ktoré považujeme za creme de la creme našej ponuky. Ak stále uvažujete nad tým, či sa oplatí investovať do okien SCHÜCO, obráťte sa na nás a spoločne posúdime, či sú pre Vás vhodné okná SCHÜCO alebo skôr iná alternatíva. Radi zodpovieme všetky vaše otázky ohľadom systémov SCHÜCO. Obráťte sa na nás mailom alebo telefonicky. Číslo/mailovú adresu môžete vidieť v hornej časti nášho webu.

Plastové okná Schüco Living Banská Bystrica - najbezpečnejšie okná

______________________________________________________
CHCELI BY STE NIŽŠIU CENU, NO STÁLE VÝBORNÚ KVALITU?


- > PLASTOVÉ OKNÁ GEALAN

Napíšte nám a my vám poradíme s výberom a pripravíme vám individuálnu cenovú ponuku na mieru ÚPLNE ZDARMA.